Aranżacja małej łazienki – triki i porady

Aranżacja małej łazienki – triki i porady

Chociaż wielu z nas marzy o dużym pokoju kąpielowym, w którym znalazłoby się miejsce zarówno na kabinę prysznicową, jak i na wolnostojącą wannę, rzeczywistość dosyć skutecznie sprowadza nas na ziemię. Mieszkańcy bloków oraz niewielkich domów jednorodzinnych zazwyczaj muszą zadowolić się stosunkowo niewielką łazienką, której urządzeniu najczęściej przyświeca ergonomia i minimalizm. Podpowiadamy, w jaki sposób urządzić niewielką łazienkę, aby była ona zarówno funkcjonalna i wygodna oraz estetyczna. 

Funkcjonalne rozwiązania do niewielkiej łazienki

Niewielka łazienka poniekąd wymusza na nas pomysłowość i niestandardowe rozwiązania. Na szczęście producenci coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom klientów i proponują różnego rodzaju funkcjonalne rozwiązania, które są idealne do niewielkich przestrzeni. Dobrym przykładem mogą okazać się małe wanny asymetryczne, dostępne w sklepach w nietypowych kształtach i kompaktowych rozmiarach. Dzięki temu mogą być z łatwością dopasowane do niewielkiego pomieszczenia o nietypowych wymiarach.

Aranżacja małej łazienki z wanną i pralką nie musi być problemem. Chociaż wiele osób decyduje się na umieszczenie pralki w kuchni, istnieją inne sposoby na wkomponowanie jej w przestrzeń małej łazienki. Warto zastanowić się nad zamówieniem mebla na wymiar, w którym można umieścić sprzęty AGD. Osobom, dysponującym niewielkim budżetem, zaleca się wybór pralki w kompaktowym rozmiarze, do której pranie wkłada się od góry.

Pomysł na małą łazienkę – wanna czy prysznic? 

Dylemat z rodzaju: wanna czy prysznic pojawia się niemal w każdym mieszkaniu, które dysponuje niewielką łazienką. Musimy wówczas postawić na jedno z nich, ponieważ miejsce nie pozwala na umieszczenie w pomieszczeniu obydwu. Dobrym kompromisem, szczególnie dla rodzin z dziećmi lub właścicieli czworonogów, jest wanna z kabiną prysznicową, która pozwala na korzystanie z prysznica bez konieczności ostatecznego pożegnania się z długimi kąpielami. Możemy także zdecydować się na niewielką wannę rogową, która nie zabierze wiele miejsca, a z pewnością przyniesie nam wiele radości. 

Jak przechowywać rzeczy w małej łazience?

Właściciele małych łazienek stają także przed problemem miejsca na przechowywanie w nich rzeczy. Ręczniki, kosmetyki czy środki czystości to zasoby, które wymagają odpowiedniej przestrzeni. Dobrym rozwiązaniem jest wybór szafek modułowych, które można ustawiać zarówno wszerz, jak i wzwyż ściany. Ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie dyskretnej szafki za lustrem albo za stelażem do zabudowy WC. 

Istnieje wiele sposobów na komfortowe urządzenie niewielkiej łazienki. Warto korzystać z propozycji, jakie oferują nam producenci mebli oraz architekci wnętrz. Niekiedy wystarczy kilka prostych trików, aby sprawić, że nasza łazienka stanie się nie tylko funkcjonalna, ale także jaśniejsza i optycznie większa. Mała łazienka z dużym lustrem będzie wydawała się o wiele bardziej przestronna. Ergonomiczna zabudowa i pomysłowość z pewnością pozwolą na osiągnięcie wymarzonych efektów. 

One thought on “Aranżacja małej łazienki – triki i porady

Comments are closed.