Bramki do dezynfekcji – sposób na ochronę w przestrzeni publicznej

Bramki do dezynfekcji – sposób na ochronę w przestrzeni publicznej

Bramki do dezynfekcji osób to nowatorski system odkażania pod ciśnieniem. Charakteryzują się wysokim stopniem biodegradowalności wirusowej. Pozwalają na dezynfekcję całego ciała  podczas przejścia, co znacznie zmniejsza ryzyko związane z rozprzestrzenianiem się wirusów i bakterii w przestrzeni publicznej. Urządzenia przewidziane są również do użytkowania przez osoby niepełnosprawne na wózkach. Niepowtarzalny system zamgławiania wysokociśnieniowego oraz ultrafioletowej fali świetlnej, pozwala na odkażanie osób poprzez kontakt środka dezynfekującego z odkrytymi częściami ciała, ubraniem oraz przenoszonym bagażem podręcznym.

Na czym polega proces dezynfekcji?

Cały proces dezynfekcji trwa krótką chwilę (od 5 do 12 sekund), odbywa się automatycznie i zupełnie bezdotykowo. Zamontowany czujnik ruchu namierza zbliżającą się osobę
i automatycznie uruchamia dysze, które wytwarzają aerozol dezynfekujący. Urządzenie przestaje produkować aerozol zaraz po wyjściu osoby, aby uniknąć niepotrzebnego zużycia płynu. Na spodzie bramki można zamontować zbiornik ociekowy, w którym zgromadzi się zużyty płyn dezynfekcyjny. Po napełnieniu zbiornik można łatwo opróżnić bez ryzyka zanieczyszczenia otaczającego środowiska. Do dezynfekcji używa się płynu bezbarwnego i bezwonnego, o silnych właściwościach bakteriobójczych. Nie powoduje on żadnych reakcji alergicznych, jest w stu procentach bezpieczny dla skóry i dróg oddechowych. Sekcja dezynfekcyjna odbywa się bez efektu zmoczenia ubrania.

Bramki dezynfekujące – miejsce zastosowań

Bramki dekontaminacyjne (odkażające) zbudowane są z dwóch ścian, sufitu oraz płyty podłogowej i stanowią przechodnią konstrukcję w formie tunelu. Powinno się je zainstalować
w wielu miejscach przestrzeni publicznej takich jak: szkoły, szpitale, przychodnie, centra handlowe, kina, teatry, hotele, restauracje, urzędy, biura i zakłady przemysłowe. A także w wielu innych miejscach, w których często występują duże skupiska ludzi. Pozwoliłoby to w znacznym stopniu zahamować rozprzestrzenianie się wirusów, bakterii i drobnoustrojów chorobotwórczych. Każdy obywatel miałby szansę poczuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie. Wykorzystanie bramek dezynfekujących nie wiąże się z wysokimi kosztami eksploatacyjnymi, a zdecydowanie obniża ryzyko zakażenia.

Bramki do dezynfekcji – zalety

Bramki dezynfekujące są dwukierunkowe. Podjazdy dla wózków inwalidzkich znajdują się z obydwu stron bramki. We wnętrzu umieszczona została mata antypoślizgowa.
Istnieją również warianty z urządzeniem bezdotykowo dezynfekującym dłonie oraz zdalnym pomiarem temperatury i systemem rozpoznawania twarzy.  Pomiar temperatury ludzkiego ciała odbywa się za pomocą precyzyjnego czujnika podczerwieni. Osoby z podwyższoną temperaturą natychmiast zostają blokowane. Urządzenia wyposaża się  w wodoodporne oświetlenie, aby mogło być wykorzystywane w różnych miejscach (np. zmiany nocne w zakładach pracy).

Jeśli jesteś przedsiębiorcą lub pracownikiem wyższego szczebla i chcesz mieć wpływ na bezpieczeństwo osób w Twoim otoczeniu, zapoznaj się z ofertą firmy Compensus Sp. z.o.o. Spośród szerokiej gamy produktów i usług firma proponuje również wysokiej jakości bramki do dezynfekcji osób. Przedsiębiorstwo cieszy się ogromnym doświadczeniem, nowoczesnością i innowacyjnością. Jest w pełni otwarte na nowe technologie. Produkty proponowane przez Compensus cieszą się uznaniem zarówno na rynku krajowym jak
i zagranicznym. Doświadczona kadra inżynieryjna i pracownicza gwarantuje najwyższy poziom usług, niezawodność i bezpieczeństwo. Dostosowanie produktów do indywidualnych potrzeb klienta jest najwyższym priorytetem zespołu. Przedsiębiorstwo prowadzi produkcję pod specjalne zamówienia klienta. Masz zatem pełną gwarancję na to, że Twoje zamówienie będzie w pełni dostosowane do Twoich potrzeb i wymagań. Jeśli masz wątpliwości, pytaj. Wykwalifikowani doradcy pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Zainstaluj bramki dezynfekcyjne z firmą Compensus, to gwarancja najwyższej jakości, skuteczności i  bezpieczeństwa.

One thought on “Bramki do dezynfekcji – sposób na ochronę w przestrzeni publicznej

Comments are closed.