Co daje piaskowanie?

Co daje piaskowanie?

Wśród najnowszych technologii do obróbki i oczyszczania powierzchni metalowych dużą popularnością cieszy się piaskowanie. Usługi tego typu są wykonywane przez coraz większą liczbę firm, co umożliwia zlecenie tych prac profesjonalistom. Daje to gwarancję wysokiej jakości prac. Czym jest piaskowanie, kiedy się je stosuje i jakie daje efekty?

Co daje piaskowanie?

Piaskowanie jest metodą obróbki strumieniowo-ściernej, która wykorzystuje bardzo duże ciśnienie. Pod jego wpływem zachodzi oczyszczanie powierzchni metalicznych. Zabieg ten można także z powodzeniem wykonać na wielu innych materiałach, w tym drewnie, kamieniu czy felgach i ramach samochodowych. Do piaskowania stosowane jest rozmaite ścierniwo. Piasek może być kwarcowy, szklarski, a w zależności od obrabianej powierzchni używa się również śrutu stalowego, szklanych kulek, a także ekologicznych rozwiązań, jak zmielone skorupki orzechów. Ze względu na uniwersalność tej metody piaskowanie metalu, stali i drewna stosowane jest na szeroką skalę, a efekty są tak samo zadowalające w przypadku każdej powierzchni.

W wyniku końcowym piaskowania powierzchnia staje się czysta i pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Efekt przypomina szlifowanie, z tą różnicą, że powierzchnia po piaskowania jest bardziej szorstka, jednak jest równiejsza. Co więcej, taki rodzaj wykończenia gwarantuje wydajniejszy przebieg kolejnych procesów jak malowanie proszkowe, które często wykonuje się jako następny etap procedury piaskowania, oraz lepsze wchłanianie się preparatów zabezpieczających (antykorozyjnych) i przyleganie farby.

Piaskowanie ogrodzeń i konstrukcji stalowych – na czym polega?

 

Oprócz popularnego wygładzenia powłoki lakierniczej pojazdów – jednym z najczęstszych celów, dla których wykonuje się ten zabieg, jest także piaskowanie ogrodzenia. Proces odbywa się na zasadzie uderzania drobinek ścierniwa pod ciśnieniem. Materiał ścierny, jaki wykorzystuje się do w celu oczyszczenia tych elementów, jest dobierany pod kątem rodzaju budulca, z jakiego wykonane jest ogrodzenia oraz stopnia jego zniszczenia. Fachowo wykonane piaskowanie powoduje dogłębne oczyszczenie ram i przęseł ogrodzeń i skutecznie likwiduje wszelkie nierówności z ich powierzchni.

Odpowiednio dobrany granulat do piaskowania umożliwia usunięcie wszystkich warstw powłok naniesionych na daną powierzchnię. Pozwala to na skuteczne oczyszczenie elementów w każdym rozmiarze i o różnym kształcie. Piaskowanie Kielce daje bowiem gwarancję dotarcia także do trudno dostępnych miejsc, dlatego doskonale zdaje egzamin przy oczyszczaniu detali stalowych i metalowych oraz powierzchni, które posiadają zagłębienia, rowki, wyżłobienia i krzywizny.

Piaskowanie mebli drewnianych

Piaskowanie umożliwia także renowację starych mebli. Prawidłowo przeprowadzony proces, czyli taki, w którym stosuje się odpowiednie ciśnienie oraz nieinwazyjny materiał ściery, pozwala na odświeżenie danego artykułu, który będzie odznaczał się większą trwałością, a przede wszystkim lepszej jakości estetyką niż w przypadku prac wykonywanych ręcznie. Piaskowanie antyków pozwala odzyskać ich dawny urok, wygładzając ich powierzchnię i przygotowując ją rewelacyjnie do nałożenia impregnatów. Jest to także bezpieczna metoda do renowacji, która pozwala pozbyć się pozostałości farb, lakieru, korozji i zabrudzeń.

Piaskowanie Kielce

Kolorbud to firma świadcząca od wielu lat profesjonalne usługi z zakresu piaskowania stali i innych materiałów na terenie Kielc i okolic. Procedury związanie z oczyszczaniem różnego rodzaju powierzchni są wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów z użyciem odpowiedniego gatunku kruszywa, którzy dobierają technikę w zależności od planowanego wykończenia. Dzięki zastosowaniu wieloetapowego procesu oczyszczania, wyrównywania i nadawania powierzchniom odpowiedniej chropowatości możesz cieszyć się nieskazitelnym efektem końcowym. Firma oferuje kompleksowe piaskowanie powłok lakierniczych samochodów, piaskowanie antyków, mebli drewnianych, a także piaskowanie konstrukcji stalowych różnego typu. Kolorbud oferuje fachową obsługę, a na wysoką jakość wpływa dopasowanie ceny każdej usługi ściśle do zakresu prac.

One thought on “Co daje piaskowanie?

Comments are closed.