Stół rozkładany – idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń

Stół rozkładany – idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń

Stół to bezsprzecznie jeden z najważniejszych elementów w wyposażeniu mieszkania. To przede wszystkim ogromna funkcjonalność. Począwszy od możliwości codziennych spotkań z domownikami przy wspólnych posiłkach, poprzez rozmowy przy kawie i ciastkach ze znajomymi, kończąc na wykonywaniu pracy przy laptopie. W obecnych czasach nie skupiamy się tylko i wyłącznie na stronie praktycznej. Stoły rozkładane to również element dekoracyjny, wpływający na niebanalny design konkretnego pomieszczenia. 

Stoły rozkładane – sposób na design i funkcjonalność do mniejszych pomieszczeń


Wielu z nas nie posiada ogromnych powierzchni, które trzeba jakoś zapełnić. Przeciwnie, wnętrza mieszkań są zazwyczaj stosunkowo małe i trzeba się nieźle nagimnastykować, aby urządzić je w funkcjonalny sposób. Przy okazji tak, aby nie tracić na wyglądzie pomieszczenia. Na taką potrzebę powstały stoły rozkładane, które są niezwykle praktyczne. Na co dzień złożone, nie zajmują wcale dużo miejsca i mogą pełnić rolę niewielkiego mebla do wygodnej pracy przy laptopie. Po rozłożeniu zyskujemy stół, który pomieści nie tylko domowników, ale także licznie przybyłych gości. To idealna alternatywa na zaproszenie dalszej rodziny podczas świąt bądź wyprawienie większej imprezy z okazji ważnego wydarzenia. 

W mieszkaniach najczęściej stół umieszczamy w pokoju dziennym. Tam na co dzień pełni on funkcję dekoracyjną, która w dużym stopniu kierunkuje jego design. Stoły rozkładane do salonu to możliwość zaoszczędzenia miejsca w pomieszczeniu, które z reguły musi też posiadać wiele innych praktycznych mebli, takich jak kanapa czy komoda. W szerokiej ofercie znajdziemy modele, które dopasują się do różnych projektów wnętrz.

Niezmiennie od wielu lat królują stoły drewniane rozkładane. Drewno to przede wszystkim klasyka i niezawodność – takie stoły są niezwykle trwałe i będą cieszyły oko przez długie lata. To także materiał, który jest bardzo uniwersalny, możemy dopasować go do salonu zaprojektowanego bardzo tradycyjnie, jak i do takiego, który wykonany jest w nowoczesnym stylu, na przykład w typie loft. Mnóstwo propozycji drewnianych stołów znajdziemy na stronie sklepu Domar.

Małe stoły rozkładane do każdego wnętrza


Coraz większą popularnością cieszą się stoły okrągłe rozkładane, które idealnie wpisują się w klimat modernistycznych wnętrz. Na co dzień mogą być elementem wystroju salonu o wysokich walorach estetycznych, przy którym można poczytać książkę. Na niecodziennie okazje, takie jak wieczorna impreza ze znajomymi, można taki stół rozsunąć, co pozwoli na komfortowe przyjęcie gości. 

Pokój dzienny nie jest jedynym miejscem, w którym stół przyda się jako praktyczny mebel. Podobnie jest w przypadku kuchni, gdzie może służyć jako miejsce do przygotowywania i spożywania posiłków. Stoły kuchenne rozkładane mogą być także rozwiązaniem na subtelne wydzielenie części jadalnianej. Zyskując dodatkową przestrzeń, możemy ją funkcjonalnie zaprojektować do własnych potrzeb, a kiedy zaprosimy bliskich członków rodziny na niedzielny obiad – stół można rozłożyć i pomieścić przy nim większe grono. 

One thought on “Stół rozkładany – idealne rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń

Comments are closed.