Transport fortepianu i pianina

Transport fortepianu i pianina

Czasami zdarza się, że człowiek jest zmuszony przetransportować naprawdę ciężkie, duże i jednocześnie cenne mienie na sporą odległość. Jest to sprawa stresująca i nie można się temu dziwić – mały błąd może się wiązać z ogromnymi konsekwencjami. Nie inaczej jest w przypadku dużych instrumentów muzycznych, takich jak klawesyn, pianino, a nawet fortepian.

Masz niesamowity talent i pasję? Życie zmusza Cię do przeprowadzki i musisz zabrać ze sobą swój instrument? Transport pianin i fortepianów jest bardzo trudnym zadaniem, ponieważ są to towary – można powiedzieć – luksusowe, a jednak nadal bardzo delikatne. Trzeba także zdawać sobie sprawę z tego, że cena takich instrumentów jest nieraz horrendalnie wysoka. Oczywiście, można nabyć pianino za niecałe 10 tysięcy złotych, jednak zdarza się, że nowy fortepian może swoją wartością przekraczać milion, a jeżeli do tego jest instrumentem zabytkowym… aż trudno sobie wyobrazić jego wartość. Z tego powodu każda osoba chcąca przewieźć swój instrument musi wiedzieć, że nie powinna zabierać się za to sama czy też z pomocą bliskich – ryzyko jest duże, dlatego lepiej sprawdzi się firma oferująca transport pianin i fortepianów.

Przewóz pianina

Na rynku jest wiele firm przewozowych, jednakże nietypowe akcesoria, takie jak właśnie fortepian czy inne dzieła sztuki nie zostaną zaakceptowane. Ryzyko jest zbyt duże, by niedoświadczeni pracownicy mieli zagrażać dobru instrumentu. Powinno się więc korzystać wyłącznie z usług firm, które posiadają doświadczenie, a jej specjaliści wiedzą, z czym mają do czynienia, zarówno pod względem wartości np. pianina, jak i jego budowy – ponieważ w przeciwnym wypadku instrument może zostać źle zabezpieczony i zniszczony w transporcie, a w najlepszym wypadku będzie wymagał renowacji.

Trzeba wiedzieć, że transport fortepianu wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Dobra firma zanim zamknie klapę, powinna środek zabezpieczyć miękkimi elementami, ponieważ przewożenie będzie powodowało drgania. Zamknięta klapa powinna zostać przyklejona taśmą, która nie zostawia śladów. Nie powinno się również ufać firmom, które chcą przeprowadzić transport fortepianu, a wysyłają do pracy dwójkę pracowników – przecież taki instrument waży kilkaset kilogramów!

Na co zwrócić uwagę?

Transport pianina lub fortepianu może być ułatwiony, jeżeli poda się firmie więcej informacji. Warto zaznaczyć cenę takiego instrumentu, jego wagę – o ile właściciel wie – trzeba także instrument dokładnie zmierzyć. Podobnie należy podać wymiary drzwi od mieszkania, szerokość ewentualnej klatki schodowej itd. Transport pianina wiąże się także z koniecznością  użycia wielu narzędzi – mowa o podnośnikach, pasach, podkładkach itd. Dodatkowo instrument zaraz przed przeniesieniem powinien zostać dodatkowo owinięty folią bąbelkową.

Dobra firma oferująca transport pianin i fortepianów ubezpieczy przenoszone mienie – to ważna kwestia, zważywszy na wartość tych instrumentów. Nie warto też sugerować się ceną usługi – przede wszystkim potrzebny jest pełen profesjonalizm.

One thought on “Transport fortepianu i pianina

Comments are closed.