Jak pakować paczki?

Jak pakować paczki?

Przygotowywanie paczek do wysyłki to stały element pracy sklepów internetowych. W chwili obecnej wysyłanie przesyłek pocztowych dotyczy również osób prywatnych, dlatego też warto wiedzieć, jak dobrze i bezpiecznie spakować paczkę. Aby było to możliwe, należy zaopatrzyć się w kartony, taśmy klejące, folię stretch oraz wypełniacze.

Jak pakować paczki?

Najważniejszą kwestią podczas pakowania paczek jest bezpieczeństwo znajdujących się w nich przedmiotów. Ma to szczególne znaczenie w przypadku sklepów internetowych. Źle zapakowany produkt może się uszkodzić podczas transportu, a to generuje dodatkowe koszty dla przedsiębiorców. Wysyłając przesyłkę jako osoba prywatna, również chcemy, aby zawartość paczki dotarła do odbiorcy w nienaruszonym stanie. Producent kartonów https://extrakartony.pl/ zapewnia solidne pudełka do wysyłki oraz inne produkty, które umożliwiają właściwe zabezpieczenie przesyłki.
Rozmiar kartonu ma szczególne znaczenie w kwestii zabezpieczenia przesyłanych przedmiotów. W przypadku zastosowania zbyt dużego pudełka przedmioty będą się przesuwać, co może powodować ich uszkodzenie. Dodatkowo zbyt luźno zapakowana paczka jest dużo bardziej podatna na zgniecenie, a jak wiadomo, zapakowane kartony muszą przejść długą drogę transportu i sortowania. Oczywiście rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie wypełniacza, jednak w przypadku zbyt dużych opakowań, trzeba będzie użyć sporej ilości materiału zabezpieczającego, co generuje dodatkowe koszty oraz zwiększoną ilość ewentualnych odpadów. Z tego powodu przed zapakowaniem paczki warto przygotować przedmioty do wysyłki i określić, który karton będzie dla nich najbardziej odpowiedni. Warto więc korzystać z różnorodności rozmiarów kartonów oferowanych przez producenta, które często określane są jako konkretne gabaryty wysyłkowe.
Zabezpieczenie delikatnych przedmiotów i wypełnienie paczek
Kolejną kwestią, o której warto pamiętać, chcąc dobrze spakować paczkę, jest zabezpieczenie wysyłanych przedmiotów. Specyfika tych produktów jest całkowicie różnorodna i zależna od działalności przedsiębiorcy. Dlatego też często mamy do czynienia z wysyłką przedmiotów szklanych, delikatnych i podatnych na uszkodzenia. W takiej sytuacji należy zwrócić szczególną uwagę na zabezpieczenie tych przedmiotów. Bardzo przydatna jest tutaj tektura falista oraz folia stretch. W zależności od zapotrzebowania, należy bardzo dokładnie owinąć kruche przedmioty folią lub tekturą, a dopiero po tej czynności umieścić je w kartonie do wysyłki.
Niezwykle ważnym elementem pakowania paczek jest wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie. Aby to zrobić, należy bardzo dokładnie ułożyć wysyłane przedmioty w pudełku, a następnie umieścić wypełniacz w postaci tektury falistej czy też zwiniętej w kulkę folii stretch. W przypadku bardzo delikatnych towarów warto zastosować wypełnienie z jednej i z drugiej strony, umieszczając kawałek tektury na dnie paczki, a następnie na zapakowanych przedmiotach. Po zakończeniu tej czynności warto zamknąć paczkę, przytrzymać dłońmi skrzydła kartonu i delikatnie wstrząsnąć całością. Jeśli przedmioty umieszczone w paczce nie przemieszczają się, można zamknąć karton. Jeśli jednak wyczuwalny jest luz, należy dołożyć wypełniacza.
Finalnym etapem pakowania paczek jest zamknięcie kartonu za pomocą taśmy klejącej. Należy to zrobić wzdłuż zamknięcia opakowania, a następnie zastosować taśmę, zabezpieczając boki przesyłki. Tak zapakowana paczka owinięta jest taśmą na tzw. krzyż. W przypadku cennej zawartości dobrym pomysłem okazuje się zastosowanie również folii stretch. Można nią dokładnie owinąć pudełko, a następnie ponownie zastosować taśmę klejącą. Jeśli istnieje ryzyko przecięcia zawartości paczki podczas jej rozpakowywania, warto umieścić na dnie kartonu oraz na zapakowanych przedmiotach kawałek tektury, bądź też grubą kartkę papieru.

Kartony – sklep z solidnymi akcesoriami do pakowania paczek wysyłkowych

Producent kartonów ExtraKartony – kartony sklep oferuje wysokiej jakości opakowania, folie stretch, wypełniacze oraz taśmy klejące. Jakość tych akcesoriów jest szczególnie ważna, ponieważ to ona odpowiada za bezpieczeństwo wysyłanych towarów. Takie kartony i folie wykazują wyższą odporność na różnego rodzaju przetarcia i zgniecenia podczas transportu. Dzięki temu paczka po dotarciu do adresata może być przez niego ponownie wykorzystana.

One thought on “Jak pakować paczki?

Comments are closed.