Jak zamontować uchwyt na telefon?

Jak zamontować uchwyt na telefon?

Korzystanie z telefonu w samochodzie jest w wielu przypadkach niezbędne. Jeżeli chcemy skorzystać z nawigacji, lub nawiązać połączenie, dobrze by było, jeżeli nie musielibyśmy najpierw szukać telefonu w kieszeni, a następnie trzymać go w dłoni. Dlatego właśnie dużą popularność zyskały samochodowe uchwyty na telefon. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że niewłaściwie zamontowany uchwyt na telefon może doprowadzić do tragedii. Jak uniknąć zagrożenia? W jaki sposób zadbać o nasze bezpieczeństwo i zamontować taki uchwyt prawidłowo?

Nawigacja w telefonie i rozmowy podczas jazdy

Samochodowy uchwyt na telefon to obecnie niezbędnik. Jest to wygodny gadżet oraz przejaw odpowiedzialnego podejścia do jazdy samochodem – każdemu chyba już zdarzyło się, że usiłując wyjąć telefon podczas jazdy, po chwili uświadomił sobie, że nie zwracał uwagi na otoczenie. W takim momencie o wypadek nietrudno. Dlatego właśnie powstały uchwyty na telefon – dzięki nim mamy swobodny dostęp do naszego urządzenia i możemy korzystać z niego na przykład jak z nawigacji. Gdzie zamontować uchwyt na telefon? Odpowiedź jest prosta. W takim miejscu, żeby był dla nas widoczny i żeby patrząc na niego nie trzeba było odwracać wzroku od drogi – dzięki temu nie będziemy podczas jazdy się rozpraszać i będziemy mogli stale monitorować nasze otoczenie. Idealnym miejscem w takiej sytuacji jest dolna część przedniej szyby (w przypadku uchwytu na przyssawkę lub mocowanych klejem) lub na górnej część kokpitu na prawo od miejsca kierowcy (w przypadku uchwytów mocowanych w inny sposób). Dzięki temu będziemy mieli możliwość spojrzenia na telefon, na przykład w celu sprawdzenia trasy, bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Co więcej, uchwyt powinien być zamocowany w takim miejscu, abyśmy nie musieli zbyt daleko sięgać i na zbyt długo odrywać rąk od kierownicy. Jak zamontować telefon w samochodzie, aby było to bezpieczne? Tutaj sytuacja jest już nieco bardziej skomplikowana.

Odpowiednio zamontowany uchwyt to bezpieczeństwo

Możemy zastanawiać się nad tym, w jaki sposób bezpiecznie zamontować uchwyt na telefon w naszym samochodzie. Nie ma tutaj uniwersalnej odpowiedzi – wszystko zależy od typu uchwytu i mocowania, w jakie został wyposażony. Sposób montażu trzeba dostosować do uchwytu oraz do wagi telefonu. Bardzo popularne są uchwyty na telefon, które mocujemy za pomocą przyssawki do przedniej szyby. W takim przypadku należy pamiętać, żeby najpierw umyć i odtłuścić szybę – dzięki temu uchwyt będzie zamocowany solidnie. Po montażu należy sprawdzić, czy uchwyt faktycznie dobrze się trzyma. Jeżeli przy montażu coś poszło nie tak, telefon podczas jazdy może spaść, a to wiąże się z dużym zagrożeniem. Kolejnym typem mocowania jest klej. W takim przypadku musimy się dobrze zastanowić, bo uchwyt zostanie przymocowany permanentnie, tak, jak na przykład samochodowe lusterko. W tym momencie również należy dobrze umyć i odtłuścić szybę, a następnie przymocować uchwyt. W takiej sytuacji należy odczekać (najlepiej kilka godzin), zanim po raz pierwszy włożymy telefon w uchwyt. Bardzo dużą popularność zyskują ostatnio uchwyty na telefon do samochodu, które mają specjalny „zatrzask”. Takie gadżety zwykle wkłada się w kratkę nawiewu. Najczęściej są to uchwyty magnetyczne, wtedy telefon trzeba wyposażyć w metalową tabliczkę, która przytwierdzi urządzenie do uchwytu. Jeżeli zastanawiamy się, jak zamontować taki uchwyt na telefon w samochodzie, dobrze jest zwrócić uwagę na rozmiar samego telefonu. Uchwyt magnetyczny najlepiej jest mocować w górnej części kratki nawiewu, tak aby spodem nie opierał się o kokpit, dzięki temu telefon nie spadnie, gdy samochód podskoczy na przykład na dziurze. Gdzie zamontować taki uchwyt na telefon w samochodzie? Najlepiej w kratce nawiewu, która znajduje się najbliżej kierowcy po prawej stronie. W przypadku osób leworęcznych czasem preferowana jest kratka nawiewu po lewej, jednak ze względu na umiejscowienie drążka zmiany biegów prawa strona jest zdecydowanie bardziej praktyczna. Niezależnie od tego, gdzie zamontujemy taki uchwyt, ważne jest, aby upewnić się, że zrobiliśmy to solidnie. Ma to kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa.

One thought on “Jak zamontować uchwyt na telefon?

Comments are closed.