Mercedes na godziny – Skorzystaj z wypożyczalni samochodów sportowych

Mercedes na godziny – Skorzystaj z wypożyczalni samochodów sportowych

Wypożyczalnie samochodów stają się w Polsce coraz popularniejsze. Dotyczy to zarówno wynajmu krótko-, jak i długoterminowego. Niektórzy korzystają z wypożyczalni, aby móc przejechać się samochodem swoich marzeń, na przykład sportowym Mercedesem. Jak to wygląda w praktyce?

Wypożyczalnia samochodów sportowych – sposób na spełnienie marzeń

Na polskim rynku funkcjonuje coraz więcej wypożyczalni samochodów. Zwykle mają one w ofercie najbardziej popularne pojazdy, aby jak najlepiej sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Niektóre z takich podmiotów mają jednak samochody specjalne, na przykład sportowe.

Wypożyczalnia samochodów sportowych, jak sama nazwa wskazuje, posiada w swojej ofercie specyficzne pojazdy, które są przeznaczone dla najbardziej wymagających kierowców. Decydując się na skorzystanie z usług takiej firmy, należy dokładnie zapoznać się z umową. W przypadku najmu krótkoterminowego najprawdopodobniej będzie konieczność uiszczenia kaucji. Trzeba również sprawdzić, jak wygląda opłata za dobę korzystania z auta. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, czy w umowie zapisany został limit przebiegu. Jego przekroczenie wiązałoby się z dodatkowymi kosztami, które mogą być naprawdę wysokie.

Najem długoterminowy wiąże się niekiedy z koniecznością uiszczenia opłaty wstępnej. Zazwyczaj wynosi ona 10% wartości samochodu, a miesięczny czynsz to 1% jego wartości. Na pierwszy rzut oka kwoty te mogą wydawać się wysokie, niemniej jednak kształtują się one na atrakcyjnym poziomie, jeżeli weźmie się pod uwagę koszt zakupu pojazdu tej klasy. Co ważne, na opłaty związane z wynajmem składają się również wydatki na pełny pakiet ubezpieczeń.

Wiele wypożyczalni oferuje również dodatkowe usługi. Przede wszystkim jest to opieka konsultanta, do którego można zadzwonić w razie ewentualnych problemów. Klienci bardzo cenią sobie również możliwość załatwienia formalności za pośrednictwem Internetu. Równie przydatna jest oferta podstawienia samochodu pod wskazany adres o określonej porze. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na osobiste załatwianie spraw. Można od razu wsiadać za kierownicę i cieszyć się jazdą.

Sportowy samochód? Mercedes-AMG GT S to znakomity wybór

Wypożyczenie samochodu sportowego jest marzeniem dla wielu kierowców. Dużym zainteresowaniem cieszy się Mercedes-AMG GT S. To sportowe coupe, które swoim wyglądem nawiązuje do legendarnych modeli producenta ze Stuttgartu takich jak kultowy 300 SL Gullwing oraz SLS AMG. Pojazd ten zadebiutował w 2014 roku podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu. Rok później ogłoszono w trakcie salonu samochodowego w Nowym Jorku, że ten spektakularny model zdobył tytuł World Performance Car of the Year 2015.

Mercedes-AMG GT posiada klasyczne proporcje dla pojazdów swojego segmentu. Ma on długą maskę, dwuosobową, przesuniętą do tyłu kabinę oraz opadającą linię dachu. W przeciwieństwie do swoich duchowych poprzedników model ten nie posiada drzwi unoszonych do góry. Dostępna jest również wersja roadster, której zalety docenią miłośnicy jazdy z wiatrem we włosach.

Pod maską Mercedesa-AMG GT S pracuje widlasty ośmiocylindrowy silnik o mocy 510 KM. Jednostka ta zamienia samochód w prawdziwego potwora. Sportowy Mercedes przyspiesza od zera do 100 km/h w czasie zaledwie 3,7 s, a jego prędkość maksymalna to 310 km/h. Pełnię możliwości tego pojazdu można wykorzystać co prawda wyłącznie na torze, jednakże wypad na weekendową przejażdżkę będzie również niezapomnianym przeżyciem. Taki samochód może również zrobić oszałamiające wrażenie na innych. Gdyby tak zabrać nim na wycieczkę ukochaną osobę albo wybrać się na spotkanie biznesowe, byłoby to z całą pewnością na długo przez wszystkich zapamiętane.

Wynajem samochodów sportowych jest tak naprawdę odpowiedzią na potrzeby wielu kierowców, którzy marzą o prowadzeniu niezwykle mocnej maszyny, jednakże nie stać ich na jej zakup. Dzięki stosunkowo niedużej opłacie każdy może zasiąść za sterami prawdziwego potwora, na przykład Mercedesa-AMG GT S. Z całą pewnością będzie to niezapomniane przeżycie dla kierowcy i jego pasażera.

One thought on “Mercedes na godziny – Skorzystaj z wypożyczalni samochodów sportowych

Comments are closed.